Malowanie kopert dla pojazdów elektrycznych

Zwolenników ekologii znajdzie się dziś naprawdę sporo. Każdego roku przybywa ich coraz więcej. Można zaobserwować to po wzroście liczby zakupowanych samochodów elektrycznych. Aby móc wyjść z pomocną dłonią, dla posiadaczy takich aut… Wielu właścicieli stacji paliw, hotelów, czy innych ośrodków wypoczynkowych postanowiło zainwestować w malowanie kopert dla pojazdów elektrycznych. Coś takiego można spotkać najczęściej w pobliżu dużych centrów handlowych, czy innych lokali usługowych. Wszystko to oczywiście przynosi ogrom korzyści, o których zostało wspomniane w dalszej części tego artykułu.

Jakie korzyści płyną z malowania kopert dla pojazdów elektrycznych?


Jeśli zostanie już podjęta decyzja, która będzie dotyczyć wejścia w posiadanie miejsca parkingowego dla pojazdu elektrycznego, warto znać korzyści z tego płynące:

1. Polepszenie wizerunku firmy, która w tym momencie staje się ekologiczna i przyjazna dla środowiska.
2. Doskonała promocja ekologicznych rozwiązań
3. Poprzez pozostawienie przy miejscu parkingowym ładowarki elektrycznej, wzrasta ilość zainteresowanych
4. Dzięki zaoferowaniu wszelkich ułatwień, klienci chętniej będą korzystać z Twojego parkingu

Miejsca parkingowe, z wymalowanymi kopertami dla pojazdów z napędem elektrycznym są doskonałą, przyszłościową inwestycją. Coraz więcej jest bowiem tego typu samochodów. Bezbłędnym posunięciem będzie zainwestowanie chociaż w klika takich miejsc, pod pojazdy elektryczne, ponieważ jest to dobry początek, zanim coś takiego stanie się konieczne.

Koperty dla pojazdów elektrycznych – charakterystyka


O zasadach umieszczania kopert dla samochodów z napędem elektrycznym mówi Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dn. 14 sierpnia 2018 r. poz. 1657, które jasno określa warunki techniczne dla znaków oraz sygnałów drogowych, jakie powiązane są z urządzeniami drogowymi i bezpieczeństwem, które powinno mieć miejsce na drodze. Istnieje też szereg warunków, mówiących o sytuacjach, dających zezwolenie na umieszczanie takich znaków na drogach, bądź nie. Aby powstała zgodność z panującym regulaminem, należy mieć na uwadze minimalną liczbę miejsc parkingowych, przeznaczonych właśnie na pojazdy elektryczne. Ilość ta, powinna odpowiadać liczbie dostępnych stacji ładowania, które zostały umieszczone w okolicy danego miasta. Dodatkowo, całe rozporządzenie zawiera również informacje o tym, jak takie koperty mają wyglądać i w jaki sposób należy je oznaczać:

Malowanie kopert dla pojazdów elektrycznych – zainwestuj w profesjonalizm!


W całym rozporządzeniu nie ma odniesienia, które mówi o konkretnym kolorze dla takich kopert. Bardzo często jednak, nadawany jest im odcień zielony. W tym celu powinny być także wykorzystywane:


W dzisiejszych czasach nie brakuje też specjalistów, których można wynająć na potrzeby malowania wspomnianych oznakowań. Po więcej informacji w tym zakresie, zapraszamy do kontaktu!