Nowe inwestycje, nabór do pracy i niezbędne badania

Nowe inwestycje to również nowe miejsca pracy. Każda budowa wymaga wykwalifikowanej ekipy, aby projekt przebiegł zgodnie z założeniami i oczekiwaniami inwestora. Do tego celu niezbędni są nie tylko pracownicy fizyczni, ale także i operatorzy maszyn budowlanych. Ci ostatni muszą koniecznie przejść odpowiednie badania, aby móc zasiąść za „kierownicą” - nie wystarczy odpowiednie szkolenie!

Badania operatorów to niezbędna konsultacja medycyny pracy. Pozwalają one na określenie predyspozycji do kierowania sprzętem budowlanym. Obejmują sprawdzenie sprawności psychoruchowej i psychofizycznej w pracy przy obsłudze rozmaitych maszyn, m.in. koparek, dźwigów, wózków widłowych. Konieczne jest również wykonanie testu, który określa cechy osobowościowe. Testy psychologiczne pozwalają potwierdzić logiczne myślenie, podzielność uwagi oraz koncentrację badanego, które są niezbędne przy wykonywaniu pracy operatora dźwigu, operatora ładowarki lub innego urządzenia wymagającego skupienia.

Aby przystąpić do badania operatorów w Olsztynie należy zabrać ze sobą dokument tożsamości, prawo jazdy, okulary lub soczewki kontaktowe (w przypadku używania) oraz – opcjonalnie – skierowanie na badanie psychologiczne wystawione przez pracodawcę, lekarza lub urząd miasta/gminy. Polega ono na wypełnieniu ankiet i kwestionariuszy oraz kilku krótkich testów sprawności umysłowej. Drugą częścią badania są testy aparaturowe, skupiające się na czasie reakcji i koordynacji wzrokowo-ruchowej. Wszystko to trwa zwykle około 30 minut, a przypadku niezaliczonego testu, można go poprawić.

Zaliczenie odpowiedniego szkolenia oraz posiadanie orzeczenia o predyspozycjach jako operator danej maszyny jest przepustką do pracy przy nowych inwestycjach znanych deweloperów. Pozytywny wynik badania psychologiczno-technicznego w CV to nieopisana pomoc w przypadku ubiegania się o pracę. Sprawdzony operator w kadrze pracowniczej to podstawa i niejeden pracodawca z pewnością doceni posiadanie takiego orzeczenia!