Nowoczesne lampy loftowe do Twojego mieszkania

Urządzając własne mieszkanie, warto zastanowić się najpierw nad tym, w jakim stylu ma ono być. Obecnie, panuje moda na wnętrza loftowe. Nie są one jakąś nowością, bo pierwsze, takiego typu pomieszczenia, powstały już w latach 50 XX wieku. Rozwiązanie to, było dość lubiane, bo nie wymagało dużych nakładów finansowych a dawało dużo przestrzeni. Jakimi zatem zasadami, rządzą się mieszkania w takim stylu? Nieco więcej na ten temat, zdradzimy w dalszej części artykułu.

 

Lampy loftowe -  charakterystyka oświetlenia

 

5285226295c2f6ba3ebabb3.76344309.jpg

Podczas projektowania loftowego wnętrza wyposarzonego w lampy loftowe, należy przede wszystkim pamiętać o zachowaniu surowego wystroju i o uwydatnieniu materiałów konstrukcyjnych, takich jak: beton, drewno czy cegła. Warto także pamiętać, o odsłonięciu elementów konstrukcji, czyli w tym przypadku: drewniane belki, stalowe elementy oraz instalacje. Bardzo ważną rolę w tym wszystkim, odgrywa oświetlenie. Długie, wiszące lub stojące lampy, są głównym elementem loftowego wystroju. Najlepiej, aby prezentowały stary, prosty styl, z jak najmniejszą ilością wzorów i dodatkowych elementów. Wystarczy jedynie, dobrać odpowiednio kolorystycznie klosz, do reszty pomieszczenia. Najlepiej jest, zdecydować się na neutralne barwy. Można również zachować kontrast, czyli w tym przypadku ciemna lampa, połączona z jasnym pokojem. Dobrze sprawdza się także przezroczysty abażur. Dzięki temu, żarówka będzie bardziej widoczna. Takie zestawienie nada odpowiedniego charakteru i przywoła dwudziestowieczną atmosferę. Szukając odpowiedniej inspiracji, do własnego mieszkania, wystarczy, że zajrzysz na: megalampy.com – jesteśmy pewni, że nie wyjdziesz stamtąd z niczym.

 

Przepis na loftowy styl – zrób to sam!

 

Aby zaprojektować wnętrze w stylu loftowym, nie potrzeba wiele wysiłku. Wystarczy kierować kilkoma, prostymi zasadami, takimi jak:

 

  1. Pozostawienie chociaż jednej ściany w stanie surowym.
  2. Wyeksponowanie cegły
  3. Odsłonięcie wszystkich instalacji, rur oraz grzejników
  4. Dominacja metalowych sprzętów i tych z drewna postarzanego
  5. Stonowana kolorystyka

 

Wbrew pozorom, tak zaprojektowane pomieszczenie, może dać poczucie luksusu. Uproszczone wnętrza nadają zarówno wiekowy, jak i nowoczesny charakter, tak więc… Do dzieła!